Potrzebuje mniej?

Moi Drodzy Czytelnicy!

Minęło trochę czasu….

Weronika ma już skończone 3 lata. Nadal bardzo podróżuje, a mamę te podróże z małą dużą W już nie przerażają. No chyba, że to dłuższa wyprawa, np. do Chorwacji… Sądzę jednak, że niektórzy przed dalekimi wyjazdami i tak mają reisefiber niezależnie od tego, czy jadą na nie z dzieckiem, bądź sami.

Pamiętam nasze pierwsze wyjazdy – krótsze, czy dłuższe, ale im W. jest starsza, tym mniej maneli trzeba zabrać. Nie potrzebuje już wanienki, łóżeczka turystycznego, coraz mniej wózeczka, więc spakować jest się o wiele łatwiej. Co prawda miejsce wyżej wymienionych przedmiotów zajmują: rowerek, hulajnoga, „dmuchańce” do wody, zabawki do piasku i wiele wiele innych, ale myślę, że w samochodzie jest o wiele więcej miejsca niż przed trzema laty.

O czym nie należy zapomnieć wybierając się z dzieckiem w podróż? O niczym, co będzie nam potrzebne. A to już zależy od indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Co na pewno trzeba zabrać? Duże zapasy napojów, ulubiony prowiant malucha oraz to, co jest niezbędne bezapelacyjnie i niezaprzeczalnie – lekarstwa. Może nie będą potrzebne i oby nie były! Jednak bez nich może być z goła nieciekawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>